Remont łazienki

Po raz kolejny mam zalana łazienkę. Ja już do tego nie mam siły. Kupiłam to mieszkanie dosłownie miesiąc temu i już trzeci raz wywala mi wodę. Czasami wystarczy skorzystanie z umywalki a łazienka cała pływa. Na szczęście usługi hydrauliczne Gliwice świadczy w naszym mieście wiele firm. Ale niestety nie jest to darmowa usługa, a jak to będzie się powtarzać, to ja chyba zbankrutuję.

Przy ostatniej wizycie hydraulik Gliwice https://www.hydropomoc.pl/ powiedział mi, że gdzieś głębiej w rurach jest jakaś przeszkoda. Prawdopodobnie poprzednim właścicielom mieszkania wpadła do odpływu jakaś zakrętka czy coś takiego. Jak się źle pod wpływem strumienia wody odwróci, to blokuje przepływ wody i ta cała wypływa na podłogę w łazience. Hydraulik powiedział, że bez gruntownego remontu nic się nie zrobi, bo tego nie da się wyciągnąć. Pozostaje rozbiórka wszystkiego. Tak że chyba chcąc nie chcąc czeka mnie remont. I tak miałam w planach pewne zmiany w mieszkaniu, ale przecież jeszcze nie teraz. Wszystkie pieniądze wydaliśmy na zakup tego mieszkania.

Remont miał być znacznie później. Tym bardziej, że wizualnie ta łazienka prezentuje się całkiem nieźle. Muszę wezwać jakiegoś fachowca i poprosić o zrobienie wstępnego kosztorysu takiego remontu. Muszę duchowo i finansowo się do niego przygotować. Jeśli mam wydawać na ciągłe wizyty hydraulików, to może warto faktycznie zastanowić się nad remontem. Przy okazji zlikwiduję wannę, wstawię prysznic. No i wybiorę jakąś modniejszą, ciekawszą glazurę. Przecież nie remontuje się łazienki codziennie.