Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka wcale nie musi być nudna. Brak przestrzeni na zaprojektowanie aranżacji z rozmachem nie stoi na przeszkodzie, aby nasza łazienka prezentowała się naprawdę dobrze. Wystarczy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Projekt łazienki powinien uwzględniać nie tylko funkcjonalność, ale również estetyczny wystrój. O ile pierwszy z tych aspektów w małej łazience nie daje nam zbyt dużego pola manewru, o tyle z drugim nie powinniśmy mieć większego problemu. Przystępując do aranżacji łazienki musimy pamiętać o kluczowej sprawie – ciemne kolory będą optycznie pomniejszać naszą, i tak małą, przestrzeń. Warto więc poświęcić czas na wybór odpowiednich płytek do łazienki.

Jasne płytki ceramiczne pozwolą nam zyskać wrażenie powiększonej przestrzeni. Pomoże w tym również odpowiednio dobrane lustro. Co możemy więc zrobić, by dodać wystrojowi nieco więcej polotu? Wzorujmy się na nowoczesnych łazienkach. Obecne trendy wskazują na popularność kolorów tj. bordo, fiolet czy róż. Możemy również wybrać dodatki w odcieniu butelkowej zieleni. Wszystkie będą dobrze wyglądać na neutralnym, jasnym tle, co sprawi, że nasza aranżacja łazienki podkreślona będzie poprzez kontrast.

Więcej na temat kolorystycznych trendów w aranżacji łazienek przeczytasz na http://www.sztuka-wnetrza.pl/5705/artykul/najgoretsze-trendy-kolorystyczne-w-lazienkach-w-2018-roku. Jeśli jednak te trendy zupełnie rozmijają się z naszym gustem, wybierzmy taki wystrój, który najbardziej będzie odpowiadał naszym upodobaniom. Dzięki temu relaks w czasie kąpieli nie będzie zakłócony żadnym zgrzytem estetycznym.